תחום: אונקולוגיה
מצב רפואי: לימפומה
דרום; ירושלים; מרכז; צפון; תל – אביב
תרפיות מתקדמות
29/08/2018
מגייס
 • המחקר פתח/סגור
  סטטוס המחקר
  מגייס
  תקציר המחקר

  מטרת הניסוי: מחקר שלב I/II, רב מרכזי, גלוי תווית זה יעריך את הבטיחות, הפרמקוקינטיקה והיעילות המקדימה של מוסונטוזומאב אחרי טיפול קו ראשון באימונוכימותרפיה עבור לימפומה מפושטת של תאי B גדולים (DLBCL) במטופלים עם התגובה הטובה ביותר עבור תגובה חלקית (PR) (עוקבה A), או מטופלים עם DLBCL שלא טופלה קודם שאינם מסוגלים לסבול טיפול קו ראשון באימונוכימותרפיה במינון מלא עבור DLBCL (עוקבה B) או כטיפול בשילוב עם פולאטוזומאב ודוטין במטופלים עם DLBCL שלא טופלה קודם שאינם מסוגלים לסבול טיפול קו ראשון בימונוכימותרפיה במינון מלא עבור DLBCL (עוקבה C). בעוקבה B יהיה מחקר הרצה הכולל 6 מטופלים לבדיקת בטיחות כדי להעריך עוד את הבטיחות של מוסונטוזומאב במסגרת טיפול קו ראשון. מטרות נוספות של המחקר מופיעות בפרוטוקול.

  תיאור המחקר מחקר זה מחולק לשתי עוקבות מטופלים שיקבלו טיפול חד-תכשירי במוסונטוזומאב: מטופלים עם תגובה חלקית לכימותרפיית קו ראשון עבור לימפומה מפושטת של תאי B גדולים שיקבלו מוסונטוזומאב בתור טיפול מחזק (עוקבה A), ומטופלים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים שלא טופלה קודם שאינם יכולים לקבל כימותרפיה במינון מלא (עוקבה B) ועוקבת מטופלים שיקבלו טיפול במוסונטוזומאב בשילוב עם פולאטוזומאב ודוטין: מטופלים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים שלא טופלה קודם שאינם יכולים לקבל כימותרפיה במינון מלא (עוקבה C). למחקר זה יגוייסו כ 152-188 מטופלים: 20-40 מטופלים בעוקבה A (10-30 מטופלים בשלב מציאת המינון ו 10 מטופלים נוספים בשלב ההרחבה במינון המחזק המומלץ, כ-52 מטופלים בעוקבה B ו80-86 מטופלים בעוקבה C.

  לעוקבה A יגויסו בתחילה עד כ-10 מטופלים. אחרי הערכת היעילות, הפרמקוקינטיקה והפרמקודינמיקה ברמת המינון ההתחלתית ("בחינה של העוקבה"), היזם יקבע אם יוכרז שהמינון ההתחלתי הוא המינון המחזק המומלץ ויפתח את חלק ההרחבה, הכולל 10 מטופלים נוספים במינון זה, או שלפני פתיחת חלק ההרחבה במינון המחזק המומלץ יפתח חלק של העלאת מינון כדי לקבוע את המינון המיטבי, כולל בחינה על-ידי ועדת פיקוח פנימית. עוקבה B תתחיל בשלב הערכת בטיחות של 6 מטופלים ו-14 מטופלים נוספים יגויסו אחרי שייקבע כי מוסונטוזומאב בטוחה עבור אוכלוסיית מטופלים זו.

  שיטת הגיוס: מדובר במחקר גלוי תווית. יגויסו מטופלים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים. בעוקבה B יהיה שלב להערכת בטיחות. אחרי שיגויסו לשלב זה 6 מטופלים, הגיוס ייעצר לפרק זמן של מחזור אחד (21 ימים) כדי להעריך את הבטיחות של מוסונטוזומאב באוכלוסיית מטופלים זו לפני חידוש הגיוס של 14 מטופלים נוספים. לאחר השגת הסכמה מדעת בכתב ולאחר קביעת התאמתו של המטופל, אתר המחקר יגיש ליזם מסמכים התומכים בהתאמת המטופל למחקר, ויקבל את אישור היזם לגיוסו. ברגע שהיזם יבחן ויאשר את גיוס המטופל, יוקצה למטופל מספר מטופל והוא יגויס דרך מערכת אינטרנטית אינטראקטיבית (IxRS). משך המחקר התקופה הכוללת של המחקר, מהסינון של המטופל הראשון ועד לסיום המחקר, צפויה להימשך כ-60 חודשים. סיום המחקר סיום המחקר מוגדר כתאריך שבו מתקיים הביקור האחרון של המטופל האחרון, הכולל ביקורי מעקב הישרדות הנערכים בשיחת טלפון או בביקורים באתר. המחקר צפוי להסתיים כ-30 חודשים אחרי גיוס המטופל האחרון, כדי לאפשר לכל המטופלים לעבור שנתיים מעקב של הערכת תגובה עיקרית.

  המשך לקרוא
  התוויה נחקרת
  לימפומה מפושטת של תאי B גדולים
  איזור גאוגרפי
  דרום; ירושלים; מרכז; צפון; תל – אביב
  מרכז/ים רפואי/ים מגייס/ים
  בית חולים האוניברסיטאי הדסה עין כרם; בית חולים לניאדו; בית חולים ע"ש ליידי דיויס, הכרמל; בית חולים ע"ש קפלן; בית חולים שערי צדק; מרכז רפואי אוניברסיטאי סורוקה; מרכז רפואי ע"ש ד"ר ח. שיבא, תל-השומר; מרכז רפואי ע"ש ספיר, מאיר; מרכז רפואי ע"ש רבין, קמפוס בילינסון; מרכז רפואי ע"ש רמב"ם; מרכז רפואי תל-אביב ע"ש א. סוראסקי
  תאריך אישור הניסוי
  29/08/2018
  שלב המחקר (פאזה)
  I/II
  סמיות
  ללא סמיות
  אקראיות
  לא
  מספר NIH
   
  קישור לאתר NIH
  זרועות מחקר

  עוקבה A- מטופלים עם תגובה חלקית לכימותרפיית קו ראשון עבור לימפומה מפושטת של תאי B גדולים שיקבלו מוסונאטוזומאב בתור טיפול מחקר.

  עוקבה B- מטופלים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים שלא טופלה קודם שאינם יכולים לקבל כימותרפיה במינון מלא שיקבלו מוסונאטוזומאב בתור טיפול מחקר.

  עוקבה C- מטופלים עם לימפומה מפושטת של תאי B גדולים שלא טופלה קודם שאינם יכולים לקבל כימותרפיה במינון מלא שיקבלו מוסונאטוזומאב בשילוב עם פולאטוזומאב ודוטין בתור טיפול מחקר.

 • המוצר פתח/סגור
  סוג המוצר
  תרפיות מתקדמות
  שם מוצר מסחרי
  מוסונטוזומאב
  שם מוצר גנרי
  מוסונטוזומאב
  צורת מתן
  תוך-ורידי,תוך-עורי
  סטטוס רישום מוצר המחקר
  ישראל ומדינות העולם
 • המשתתפים פתח/סגור
  קריטריוני הכללה
  המשך לקרוא
  קריטריוני אי הכללה
  המשך לקרוא

  תנאי הקבלה (קריטריוני הכללה ואי-הכללה) של משתתפים במחקרים הקליניים המפורסמים במאגר הם חלקיים בלבד, וייתכנו הבדלים בתנאי הקבלה בין מרכזים רפואיים שונים.

  מספר המשתתפים בארץ
  14
  מספר המשתתפים בעולם
  60
  הדרישות מהמשתתף במחקר

  בדיקה גופנית הכוללת מדידות גובה ומשקל, סימנים חיוניים, סטטוס ביצועים לפי סולם ECOG, אק"ג ב-12 מוליכים, MRI של המוח, CT. דגימות מעבדה, כולל: בדיקות HBV, HCV, HIV, המטולוגיה, כימיה ובדיקות היריון. דגימות PK, ADA וסמנים ביולוגיים.

 • אנשי קשר פתח/סגור
  {{$index + 1}}.
  אזור גאוגרפי:
  {{Contact.HealthGeographicArea}}
  מרכז רפואי:
  {{Contact.HealthRecruitersMedicalCenters}}
  חוקר/ת ראשי/ת:
  {{Contact.HealthRuoff}}
  סטטוס המחקר:
  {{Contact.HealthResearchStatus}}
  טלפון צוות המחקר:
  {{Contact.HealthCoordinatorPhone}}
  דוא"ל צוות המחקר:
  {{Contact.HealthCoordinatorMail}}