תחום: המטולוגיה
מצב רפואי: לימפומה מפושטת של תאי B
דרום; מרכז; תל – אביב
תכשיר רפואי
05/01/2015
מגייס
 • המחקר פתח/סגור
  סטטוס המחקר
  מגייס
  תקציר המחקר

  מטרת הניסוי: הערכת היעילות של סלינקסור 100 מ"ג (High-Sel) וסלינקסור 60 מ"ג (Low-Sel) בהשוואה לרמות סף נמוכות יותר ויעילות באופן מינימאלי של שיעור תגובה כולל (ORR) של 20% ולהשוות את ORR בין High-Sel ו- Low-Sel בקרב חולים עם DLBCL חוזרת / עיקשת. רציונאל: עבור חולים שאינם מתרפאים בטיפול הקו הראשון, DLBCL היא מחלה קשה מאד לניהול, עם אפשרויות טיפול מוגבלות ביעילותן. במצב של הישנות/ עמידות המחלה, ובפרט אצל חולים שאינם מועמדים לכימותרפיה במינונים גבוהים או השתלת תאי גזע עצמיים, קיימות רק מעט אופציות טיפוליות שמעניקות שליטה ארוכת טווח במחלה. קיימים מספר טיפולי קו שני משולבים בהם ניתן להשתמש עם דרגות הצלחה משתנות, אך השרידות בקרב חולים שמחלתם נשנתה לאחר טיפול הקו השני קטנה משנה, והשרידות של החולים שאינם מגיבים לטיפול הקו השני קטנה מששה חודשים.

  סלינקסור, מעכב סלקטיבי של יצוא מגרעין התא (SINE), זמין ביולוגית, במתן פומי שחוסמים בדיוק את אקספורטין 1 (XPO1), וכן תרכובות SINE אחרות הראו פעילות בולטת במודלים של מכרסמים של לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) כולל לימפומה של תאי מעטפת (MCL) ו- DLBCL. במחקר מתמשך, שלב 1, לראשונה בבני אדם, של העלאת המינונים בקרב חולים הסובלים מ- NHL שטופלה באופן אינטנסיבי (שניסו כבר את כל הטיפולים הקיימים ומחלתם מתקדמת במועד הכניסה למחקר), בין 31 חולים עם DLBCL המטופלת באופן אינטנסיבי שקיבלו לפחות מחזור אחד של סלינקסור, ה- ORR (תגובות מלאות [CR] וחלקיות [PR]) היו 39% כולל ארבעה מקרי CR ושמונה מקרי PR; רבים ממגיבים אלה הם > 6 חודשים. נתוני תתי- הסוגים של DLBCL שהיו זמינים עבור 16 מטופלים הראו שסלינקסור הפגין פעילות דומה בשני תתי- הסוגים (GCB ולא-GCB). בנוסף, שלושה מתוך ארבעת החולים שזוהו כסובלים מלימפומת DLBCL כפולה ("double hit") חוו גם הם שליטה משמעותית במחלה, כולל CR אחד

  לכן, סלינקסור הפגין פעילות נוגדת סרטן אצל חולים שטופלו באופן כבד בעבר, עם מגוון של תתי- סוגים של DLBCL, כפי שמתואר לעיל. לפיכך, מחקר זה מיועד לאשש את פעילות סלינקסור על DLBCL נשנית ו/או עמידה אצל חולים שקיבלו לפחות שני טיפולים, אבל לא יותר מחמישה טיפולים בשילוב של תרופות ואינם יכולים לקבל כימותרפיה במינונים גבוהים עם הצלת תאי גזע במועד כניסתם למחקר. מכיוון שהשרידות הכוללת באוכלוסיה זו < שנה 1, קיים צורך רפואי ברור וחסר מענה עבור מטופלים עם DLBCL נשנית / עמידה.

  אופן הגיוס: לאוכלוסיית הניתוח הראשוני, מאתיים חולים (100 בכל זרוע) עם DLBCL נשנית / עמידה, הממלאים את קריטריוני ההתאמה ולא ממלאים אף אחד מקריטריוני אי- ההכללה, יירשמו למחקר ויעברו רנדומיזציה ביחס של 1:1 לקבלת מינון סלינקסור גבוה (100 מ"ג) ונמוך (60 מ"ג). מתוכננים להיכלל לפחות 50% מהמספר הכולל של החולים עם סיווג המשנה של לימפומת מרכז הנבט של תאי B (GCB) בכל זרוע של המחקר (50 מטופלים לכל זרוע). לשאר המטופלים יכולה להיות כל סיווג משנה של לימפומה.

  המשך לקרוא
  התוויה נחקרת
  לימפומה מפושטת של תאי DLBCL) B) נשנית / עמידה
  איזור גאוגרפי
  דרום; מרכז; תל – אביב
  מרכז/ים רפואי/ים מגייס/ים
  אסותא; מרכז רפואי אוניברסיטאי סורוקה; מרכז רפואי ע"ש א. וולפסון; מרכז רפואי ע"ש רבין, קמפוס בילינסון
  תאריך אישור הניסוי
  05/01/2015
  שלב המחקר (פאזה)
  II
  סמיות
  ללא סמיות
  אקראיות
  כן
  מספר NIH
  NCT02227251
  קישור לאתר NIH
  זרועות מחקר

  זרוע A: סלינקסור תינתן במתן פומי, במינון קבוע במיליגרם (מ"ג) של 100 מ"ג בימים 1 ו- 3 (למשל בימי שני ורביעי או שלישי וחמישי, וכו'), של שבועות 1 - 4 של כל מחזור בן 4 שבועות (סה"כ 8 מנות בכל מחזור).

  זרוע B: סלינקסור תינתן במתן פומי, במינון קבוע במיליגרם (מ"ג) של 60 מ"ג בימים 1 ו- 3 (למשל בימי שני ורביעי או שלישי וחמישי, וכו'), של שבועות 1 - 4 של כל מחזור בן 4 שבועות (סה"כ 8 מנות בכל מחזור).

 • המוצר פתח/סגור
  סוג המוצר
  תכשיר רפואי
  שם מוצר מסחרי
  Selinexor
  שם מוצר גנרי
  Selinexor
  צורת מתן
  פומי
  סטטוס רישום מוצר המחקר
  לא רשום
 • המשתתפים פתח/סגור
  קריטריוני הכללה
  המשך לקרוא
  קריטריוני אי הכללה
  המשך לקרוא

  תנאי הקבלה (קריטריוני הכללה ואי-הכללה) של משתתפים במחקרים הקליניים המפורסמים במאגר הם חלקיים בלבד, וייתכנו הבדלים בתנאי הקבלה בין מרכזים רפואיים שונים.

  מספר המשתתפים בארץ
  15
  מספר המשתתפים בעולם
  200
  הדרישות מהמשתתף במחקר

  בדיקות הסינון והמעקב כוללות בדיקת רופא, בדיקת עיניים, בדיקות דם ושתן, אקג, אקוקרדיוגרם או MUGA, CT או MRI (עדיף PET/CT או PET/MRI), אוקסימטריה (רווית חמצן), משקל, דופק לחץ דם וחום. כמו כן שאיבת מח עצם תתבצע בביקור הסינון ה-1 או ה- 2 ( עד שבעה ימים לפני תחילת הטיפול). ייתכן ויתבקש מהמטופל לעבור בדיקות מח עצם נוספות במהלך המחקר בהתאם לצורך הרפואי לצורך הערכת תגובתו לטיפול.

 • אנשי קשר פתח/סגור
  {{$index + 1}}.
  אזור גאוגרפי:
  {{Contact.HealthGeographicArea}}
  מרכז רפואי:
  {{Contact.HealthRecruitersMedicalCenters}}
  חוקר/ת ראשי/ת:
  {{Contact.HealthRuoff}}
  סטטוס המחקר:
  {{Contact.HealthResearchStatus}}
  טלפון צוות המחקר:
  {{Contact.HealthCoordinatorPhone}}
  דוא"ל צוות המחקר:
  {{Contact.HealthCoordinatorMail}}