תחום: המטולוגיה
מצב רפואי: לימפומה פוליקולרית שלא טופלה בעבר
אשקלון; ירושלים; מרכז; צפון; תל – אביב
תכשיר רפואי
24/04/2017
טרם החל גיוס
 • המחקר פתח/סגור
  סטטוס המחקר
  טרם החל גיוס
  תקציר המחקר

  על אף השיפור בטיפול בלימפומה פוליקולרית, המחלה עדיין חשוכת מרפא; לכן קיים צורך מתמשך בשיפור התוצאות הטיפוליות. בהינתן ברעילות הנצפית במשטרי טיפול משולב תקני במטופלים קשישים או חלושים, משטר התחלתי ללא כימותרפיה, כגון ריטוקסימאב ואיברוטיניב יכולה להיות אפשרות מועדפת אם יימצא כנסבל ובעל פעילות אנטי גידולית משמעותית. נתונים מניסויים קליניים ב-CLL ו-MCL בסיכון גבוה הראו שלצירוף של ריטוקסימאב ואיברוטיניב יש פרופיל בטיחות חיובי ביחד עם יעילות מוגברת. היעילות והנסבלות הקלינית שנצפתה במחקר שלב 2 זרוע יחידה של איברוטיניב בשילוב עם ריטוקסימאב בטיפול בלימפומה פוליקולרית נאיבית במחקר PCYC-1125-CA משמשים כבסיס למחקר PCYC-1141-CA. מטרה עיקרית 1 להעריך אם הוספת איברוטיניב לריטוקסימאב תביא להארכת ההישרדות ללא התקדמות המחלה (PFS) בהשוואה לריטוקסימאב בלבד בנבדקים עם לימפומה פולקולרית שטרם טופלו. מטרת ניתוח הפסקת הטיפול -עבור נבדקים שעברו הקצאה אקראית בחלק 2, להעריך אם טיפול מתמשך באיברוטיניב יביא להארכת ההישרדות ללא התקדמות המחלה (PFS) בהשוואה לטיפול מוגבל באיברוטיניב

  בחלק 1כ-440 נבדקים יגויסו (ההערכה של 30 חודשים). הנבדקים יוקצו אקראית ביחס של 1:3 (זרוע א': זרוע ב'). הנבדקים ירובדו על בסיס: גיל (60-69 לעומת מעל 70 שנה) ומדד Follicular Lymphoma-specific International Prognostic Index 1-(FLIPI) (נמוך לעומת בינוני/גבוה), וכן: ציון מצב תפקודי על-פי Eastern Cooperative Oncology Group (ECOG). נבדקים אשר יוקצו אקראית לזרוע הניסויית א' יקבלו איברוטיניב 560 מ"ג באופן פומי (4 כמוסות) מדי יום עד להתקדמות המחלה או לרעילות בלתי מקובלת. נבדקים אשר יוקצו אקראית לזרוע הביקורת (ב') יקבלו פלצבו באופן פומי (4 כמוסות) מדי יום עד להתקדמות המחלה או לרעילות בלתי מקובלת. כדי להבטיח את בשלות נתוני ההישרדות ללא התקדמות המחלה, מחקר ניתוח 1 ייערך (א) לאחר שכל הנבדקים שהוקצו אקראית קיבלו הזדמנות לקבלת הטיפול למשך 24 חודשים לפחות; ו-(ב) המחקר צופה היקרות של 171 מקרים של הישרדות ללא התקדמות המחלה. נבדקים בשתי הזרועות (א' וב') יקבלו גם הם ריטוקסימאב 375 מ"ג/מ2 במתן תוך ורידי (IV) אחת לשבוע במשך 4 השבועות הראשונים של טיפול המחקר (מחזור1).

  החל ממחזור 3, יום 1, ריטוקסימאב יינתן כטיפול תחזוקה במתן מנה תוך ורידית אחת של 375 מ"ג/מ2 כל 8 שבועות עד ל-12 מנות נוספות (כשנתיים) או עד להתקדמות המחלה או רעילות בלתי-מקובלת, הראשונה מהן. חלק 2 יימשך לפחות שנתיים לאחר שהנבדק האחרון הוקצה אקראית בחלק 1. נבדקים שהוקצו אקראית בתחילת המחקר לזרוע א' אשר עדיין לא הפסיקו את טיפול יוקצו אקראית שוב להמשך קבלת איברוטיניב 560 מ"ג באופן פומי מדי יום (זרוע א1) או יעברו לקבל פלצבו באופן פומי מדי יום (זרוע א2) על פי קבוצות גיל, ציוני 1-FLIPI (בסינון) וציון מצב תפקודי.

  המשך לקרוא
  התוויה נחקרת
  לימפומה פוליקולרית (דרגות 1 - 3A)
  איזור גאוגרפי
  אשקלון; ירושלים; מרכז; צפון; תל – אביב
  מרכז/ים רפואי/ים מגייס/ים
  אסותא; בית חולים האוניברסיטאי הדסה עין כרם; בית חולים ע"ש ליידי דיויס, הכרמל; מרכז רפואי ע"ש אסף הרופא, צריפין; מרכז רפואי ע"ש בני ציון; מרכז רפואי ע"ש ברזילי; מרכז רפואי ע"ש רבין, קמפוס בילינסון; מרכז רפואי ע"ש רמב"ם; מרכז רפואי תל-אביב ע"ש א. סוראסקי
  תאריך אישור הניסוי
  24/04/2017
  שלב המחקר (פאזה)
  III
  סמיות
  סמיות כפולה
  אקראיות
  כן
  מספר NIH
  NCT02947347
  זרועות מחקר

  נבדקים בזרוע הניסויית א' יקבלו איברוטיניב 560 מ"ג באופן פומי (4 כמוסות) מדי יום

  נבדקים בזרוע הביקורת (ב') יקבלו פלצבו באופן פומי (4 כמוסות) מדי יום

 • המוצר פתח/סגור
  סוג המוצר
  תכשיר רפואי
  שם מוצר מסחרי
  IMBRUVICA
  שם מוצר גנרי
  Ibrutinib
  צורת מתן
  פומי
  סטטוס רישום מוצר המחקר
  ישראל ומדינות העולם
 • המשתתפים פתח/סגור
  קריטריוני הכללה
  המשך לקרוא
  קריטריוני אי הכללה
  המשך לקרוא

  תנאי הקבלה (קריטריוני הכללה ואי-הכללה) של משתתפים במחקרים הקליניים המפורסמים במאגר הם חלקיים בלבד, וייתכנו הבדלים בתנאי הקבלה בין מרכזים רפואיים שונים.

  מספר המשתתפים בארץ
  9
  מספר המשתתפים בעולם
  200
  הדרישות מהמשתתף במחקר

  סקירה של ההיסטוריה הרפואית, מבחן פיזי, סימנים חיוניים, אקג, טומוגרפיה ממוחשבת (CT), סריקה של הצוואר, חזה, בטן ואגן הירכיים, טומוגרפיית פליטת פוזיטרונים (PET), דימות תהודה מגנטית (MRI), ביופסיה/שאיבה של מח עצם, מחלה שארית מינימלית (MRD), ביופסיה של הרקמות, בדיקות דם (שגרה), בדיקות דם (מחקר- MRD ופרמקוקינטים [PK]), בדיקה מרירית הפה, בדיקת הריון ובדיקת שתן.

 • אנשי קשר פתח/סגור
  {{$index + 1}}.
  אזור גאוגרפי:
  {{Contact.HealthGeographicArea}}
  מרכז רפואי:
  {{Contact.HealthRecruitersMedicalCenters}}
  חוקר/ת ראשי/ת:
  {{Contact.HealthRuoff}}
  סטטוס המחקר:
  {{Contact.HealthResearchStatus}}
  טלפון צוות המחקר:
  {{Contact.HealthCoordinatorPhone}}
  דוא"ל צוות המחקר:
  {{Contact.HealthCoordinatorMail}}