תחום: אונקולוגיה
מצב רפואי: מטופלים עם גידולים מוצקים מתקדמים/גרורתיים או לימפומות
מרכז
תכשיר רפואי
09/01/2017
מגייס
 • המחקר פתח/סגור
  סטטוס המחקר
  מגייס
  תקציר המחקר

  זהו מחקר הבוחן תרופה המכונה MK-1454, אשר טרם אושרה למכירה. פמברוליזומאב (MK-3475) אושרה לשימוש לשם טיפול בסוגים מסוימים של מלנומה, סרטן ריאות וסרטן ראש וצוואר, אך היא טרם אושרה לטיפול בלימפומה. יתכנו סיבות שלא יאפשרו לך להשתתף במחקר זה. רופא המחקר או הצוות ידונו איתך בסיבות הללו ויסבירו לך מדוע ייתכן שלא תוכל להצטרף למחקר.

  מטרות מחקר זה: לבחון את הבטיחות והסבילות של תרופת המחקר, MK-1454. למצוא את המנה הגדולה ביותר של MK-1454 שאפשר לתת לבדה, או בשילוב עם פמברוליזומאב (pembrolizumab) ועם הסיכון הנמוך ביותר לתופעות לוואי חמורות.

  על תרופות המחקר עבור MK-1454 התרופה מפותחת בידי היזם לשם טיפול בסרטן. MK-1454 מעולם לא ניתנה לבני אדם בעבר. אין כל מידע על בטיחותה של התרופה או של תרופות הדומות ל MK-1454 בעת השימוש בהן לטיפול בבני אדם. עבור פמברוליזומאב- פמברוליזומאב ידועה גם כקיטרודה (מאושרת בארה"ב וכן בכמה מדינות נוספות) וניתנת במרשם לטיפול במלנומה ממאירה (סוג של סרטן עור), בסרטן ראש וצוואר של תאי קשקש, ובסרטן ריאות מסוג תאים שאינם קטנים אשר התפשט לאזורים אחרים בגוף. היזם חוקר את פמברוליזומאב כדי לברר אם היא יעילה בטיפול ביותר מ 3 סוגים של סרטן, כטיפול חד תרופתי או בשילוב עם טיפולים אחרים, ולבחון אילו תופעות לוואי קשורות בשימוש בה. נכון ל 3 בספטמבר 2016, ניתנה פמברוליזומאב במסגרת ניסויים קליניים לכ 21,036 נבדקים הסובלים מסוגי סרטן שונים. גברים ונשים הסובלים מסרטן טופלו בתרופה, חלקם עד כשנתיים. הבטיחות נבדקה עבור כמה סוגי סרטן שטופלו במנות שונות. 2 מ"ג/ק"ג פעם בשלושה שבועות,10 מ"ג/ק"ג פעם בשבועיים או שלושה שבועות ומנה קבועה בחוזק 200 מ"ג פעם בשלושה שבועות.תופעות הלוואי שנמצאו היו דומות.

  התקופה הצפויה למשך ההשתתפות בניסוי - המטופל יוכל לקבל 35 מחזורי טיפול לכל היותר למשך שנתיים לערך

  פרוצדורות עיקריות במחקר: בדיקה גופנית, מדידת סימנים חיוניים (לחץ דם, קצב הלב, טמפרטורה, קצב נשימה וכמות החמצן בדם), מדידת גובה ומשקל, אלקטרוקרדיוגרמה (אק"ג), סריקות טומוגרפיה ממוחשבת (CT) ו/או הדמיה בתהודה מגנטית (MRI), מסירת ביופסיות מרקמת הגידול, צילום תמונות של הנגעים על העור, דגימות דם ושתן.

  המשך לקרוא
  התוויה נחקרת
  גידולים מוצקים מתקדמים/גרורתיים או לימפומות
  איזור גאוגרפי
  מרכז
  מרכז/ים רפואי/ים מגייס/ים
  מרכז רפואי ע"ש ד"ר ח. שיבא, תל-השומר
  תאריך אישור הניסוי
  09/01/2017
  שלב המחקר (פאזה)
  I
  סמיות
  ללא סמיות
  אקראיות
  לא
  מספר NIH
  NCT03010176
  קישור לאתר NIH
  זרועות מחקר

  זרוע 1: MK-1454 הניתנת בהזרקה לתוך הגידול. המטופל יקבל MK-1454 פעם בשבוע במשך שלושה מחזורי טיפול. כל מחזורי הטיפול יימשכו 21 ימים; החל במחזור הטיפול מס' 4 תינתן MK-1454 פעם אחת בכל מחזור טיפול בן 21 ימים. כמות ה-MK-1454 שתינתן תהיה תלויה במועד הגיוס של המטופל למחקר.

  זרוע 2: תינתן MK-1454 כמתואר בזרוע 1 ותינתן 200 מ"ג פמברוליזומאב בעירוי תוך ורידי. יש לתת פמברוליזומאב פעם אחת בכל מחזור טיפול בן 21 ימים. יחד עם זאת, ייתכן שהזמן בין מנות יתארך, אם יהיו למטופל תופעות לוואי קשות.

 • המוצר פתח/סגור
  סוג המוצר
  תכשיר רפואי
  שם מוצר מסחרי
  MK-1454
  שם מוצר גנרי
  MK-1454
  צורת מתן
  תוך-ורידי
  סטטוס רישום מוצר המחקר
  לא רשום
 • המשתתפים פתח/סגור
  קריטריוני הכללה
  המשך לקרוא
  קריטריוני אי הכללה
  המשך לקרוא

  תנאי הקבלה (קריטריוני הכללה ואי-הכללה) של משתתפים במחקרים הקליניים המפורסמים במאגר הם חלקיים בלבד, וייתכנו הבדלים בתנאי הקבלה בין מרכזים רפואיים שונים.

  מספר המשתתפים בארץ
  13
  מספר המשתתפים בעולם
  80
  הדרישות מהמשתתף במחקר

  לספק דגימות ביופסית גידול חדשות. בתקופת הסינון לפני מתן MK1454 וכן ביום 15 של מחזור הטיפול השלישי לאחר מתן MK1454. אחרי הטיפול הראשון בתרופת המחקר המטופל יאושפז למשך הלילה, וישוחרר 24 עד 48 שעות אחרי מתן תרופת המחקר. לתת דגימות דם לצורך בדיקות בטיחות. אם בדיקות הדם יצביעו על תוצאות מעבדה חריגות של תפקודי הכבד, רופא המחקר יבקש מהמטופל למסור דגימות דם נוספות לצורך בדיקה, כדי להבין את התוצאות החריגות בבדיקות המעבדה של תפקודי הכבד. הבדיקות שעשויות להתבצע כוללות בדיקות HIV והפטיטיס נגיפי על מנת לגלות אם HIV או הפטיטיס הן הגורם לכך שתוצאות המעבדה של תפקודי הכבד שלך חריגות. לעבור הערכות רדיוגרפיות של הסרטן באמצעות סריקת טומוגרפיה ממוחשבת (CT) או הדמיה בתהודה מגנטית (MRI). הערכות הדמיה אלה יאפשרו לרופא המחקר לבדוק נוכחות של סרטן אצלך. הערכה רדיוגרפית של הסרטן תתבצע לפני שתתחיל בטיפול המחקר, ולאורך מהלך התקופה שבה תשתתף במחקר. אם הבדיקה של הסרטן באמצעות CT או MRI תצביע על אפשרות כי הסרטן החמיר, יתכן שתתבקש לעבור בדיקה רדיוגרפית נוספת לפחות ארבעה שבועות לאחר מכן על מנת לאמת את ההחמרה.

 • אנשי קשר פתח/סגור
  {{$index + 1}}.
  אזור גאוגרפי:
  {{Contact.HealthGeographicArea}}
  מרכז רפואי:
  {{Contact.HealthRecruitersMedicalCenters}}
  חוקר/ת ראשי/ת:
  {{Contact.HealthRuoff}}
  סטטוס המחקר:
  {{Contact.HealthResearchStatus}}
  טלפון צוות המחקר:
  {{Contact.HealthCoordinatorPhone}}
  דוא"ל צוות המחקר:
  {{Contact.HealthCoordinatorMail}}