תחום: המטולוגיה
מצב רפואי: ממאירויות המטולוגיות
ירושלים; מרכז; צפון; תל – אביב
תכשיר רפואי
05/12/2016
טרם החל גיוס
 • המחקר פתח/סגור
  סטטוס המחקר
  טרם החל גיוס
  תקציר המחקר

  לימפוציטים הם סוג של תאי דם לבנים. הם יכולים לגדול ולהתרבות באופן לא מבוקר. כאשר בתאיT (T-לימפוציטים) אין כל שינוי חריג או שהם מתגבשים עם מעורבות מינימלית של דם, הדבר נקרא לימפומה לימפובלסטית של תאיT T-LBL)). כאשר תאי T)T-לימפוציטים) עוברים שינויים חריגים ומתפשטים באופן נרחב במוח העצם עם מעורבות של דם, הדבר נקרא לוקמיה לימפובלאסטית חריפה של תאי T (T-ALL). התרופה הניסויית במחקר זה נקראת LY3039478. LY3039478 נקראת מעכב Notch (מסלול Notch הוא מערכת איתות אשר משחקת תפקיד חשוב בהתפתחות של מספר רקמות ואיברים ובהומיאוסטסיס של רקמות). היא פועלת באמצעות הורדת רמותיהם של חלבונים מסוימים ומובילה באופן פוטנציאלי להרג תאים או לעיכוב בגדילתם. הוכח כי LY3039478 מעכבת את האיתות במסלול Notch בשורות תאים המייצגות כמה גידולים מוצקים שונים ולוקמיה, לרבות T-ALL. המחקר מחולק לשני שלבים. שלב 1: המטופלים שיצטרפו למחקר שלב 1 ישובצו לקבלת טיפול ב-LY3039478 ובדקסאמתאזון. מטרת שלב זה הינה לבדוק מהו המינון הבטוח של LY3039478 ביחד עם דקסאמטזון.

  שלב 2: המטופלים שיצטרפו למחקר שלב 2 ישובצו באקראי לקבלת טיפול ב-LY3039478 בשילוב עם דקסאמתאזון או בפלצבו בשילוב עם דקסאמתאזון. מטרת שלב זה הינה לבדוק האם LY3039478 בשילוב עם דקסמטזון יכולה לסייע למטופלים עם T-LBL ו-T-ALL. לא נקבע משך לתקופת ההשתתפות במחקר. ניתן להשתתף במחקר זה כל עוד: רופא המחקר קובע כי טיפול המחקר מיטיב עם המטופל, המטופל לא נחשף לסיכון משמעותי מהטיפול, המטופל יכול להיענות להליכי המחקר ולטיפול בו, המטופל רוצה להשתתף, היוזם ממשיך לבצע את המחקר. ההליכים הצפויים במהלך הניסוי: בדיקה גופנית, גובה/משקל, סימנים חיוניים, בדיקת אלקטרוקרדיוגרמה (אק"ג), אקו לב, CT/MRI של הראש, CT/MRI של בית החזה והבטן, PET-CT (לחולי T-LBL עם לימפומה הקולטת FDG), בדיקת שתן, ניקור מותני, דגימות דם (המטולוגיה, כימיה, קרישה, HTLV, בדיקת הריון בסרום, אפיון גנטי אימונלוגי, אנליזת ביטוי, כימיה בסרום, PK, PD, סמנים ביולוגיים ופרמקוגנטיקה). ביופסיה ו/או שאיבה של מח עצם (בחולי T-ALL בלבד), ביופסיה של הגידול (בחולי T-ALL שיכולים לעבור ביופסיה), מילוי שאלונים.

  המשך לקרוא
  התוויה נחקרת
  לימפומה לימפובלסטית של תאי T\לוקמיה לימפובלאסטית חריפה של תאי T
  איזור גאוגרפי
  ירושלים; מרכז; צפון; תל – אביב
  מרכז/ים רפואי/ים מגייס/ים
  בית חולים האוניברסיטאי הדסה עין כרם; מרכז רפואי ע"ש ד"ר ח. שיבא, תל-השומר; מרכז רפואי ע"ש רמב"ם; מרכז רפואי תל-אביב ע"ש א. סוראסקי
  תאריך אישור הניסוי
  05/12/2016
  שלב המחקר (פאזה)
  I/II
  סמיות
  סמיות כפולה
  אקראיות
  כן
  מספר NIH
  NCT02518113
  קישור לאתר NIH
  זרועות מחקר

  שלב 1: מטופלים מבוגרים יקבלו LY3039478 במתן פומי 3 פעמים בשבוע במינונים עולים, ו-24 מ"ג דקסאמתאזון במתן פומי בימים 1 עד 5 של כל שבוע שני. מטופלים ילדים יקבלו LY3039478 במתן פומי 3 פעמים בשבוע במינונים עולים ו- 10 מ"ג/מ"ר דקסאמתאזון פעמיים ביום במתן פומי בימים 1 עד 5 של כל שבוע שני. מחזור טיפול מוגדר כ-28 ימי טיפול (ארבעה שבועות). שלב זה הינו פתוח, הרופא והמטופל יודעים איזה טיפול מקבל המטופל.

  שלב 2: מטופלים ישובצו באקראי ביחס 2:1 לקבלת טיפול ב-LY3039478 בשילוב עם 24 מ"ג דקסאמתאזון במתן פומי בימים 1 עד 5 של כל שבוע שני או בפלצבו בשילוב עם 24 מ"ג דקסאמתאזון במתן פומי בימים 1 עד 5 של כל שבוע. הפלצבו או ה-LY3039478 יינתנו במתן פומי שלוש פעמים בשבוע לפי המנה המומלצת שהתקבלה מחלק 1 של המחקר. שלב זה הינו שלב חסוי, כלומר הרופא והמטופל לא יודעים איזה טיפול מקבל המטופל.

 • המוצר פתח/סגור
  סוג המוצר
  תכשיר רפואי
  שם מוצר מסחרי
  LY3039478
  שם מוצר גנרי
  LY3039478
  צורת מתן
  פומי
  סטטוס רישום מוצר המחקר
  לא רשום
 • המשתתפים פתח/סגור
  קריטריוני הכללה
  המשך לקרוא
  קריטריוני אי הכללה
  המשך לקרוא

  תנאי הקבלה (קריטריוני הכללה ואי-הכללה) של משתתפים במחקרים הקליניים המפורסמים במאגר הם חלקיים בלבד, וייתכנו הבדלים בתנאי הקבלה בין מרכזים רפואיים שונים.

  מספר המשתתפים בארץ
  12
  מספר המשתתפים בעולם
  92
  הדרישות מהמשתתף במחקר

  הניסוי הרפואי כרוך במתן השירותים הבאים לצורך הניסוי : בדיקה גופנית, גובה/משקל, סימנים חיוניים, בדיקת אלקטרוקרדיוגרמה (אק"ג), אקו לב, CT/MRI של הראש, CT/MRI של בית החזה והבטן, PET-CT (לחולי T-LBL עם לימפומה הקולטת FDG), בדיקת שתן, ניקור מותני, דגימות דם (המטולוגיה, כימיה, קרישה, HTLV, בדיקת הריון בסרום, אפיון גנטי אימונלוגי, אנליזת ביטוי, כימיה בסרום, PK, PD, סמנים ביולוגיים ופרמקוגנטיקה). ביופסיה ו/או שאיבה של מח עצם (בחולי T-ALL בלבד), ביופסיה של הגידול (בחולי T-ALL שיכולים לעבור ביופסיה), מילוי שאלונים. מחקר זה כולל בדיקה גנטית, בה תתבקש לספק דגימת דם ורקמה לבדיקת החומר הגנטי שלך (DNA).

 • אנשי קשר פתח/סגור
  {{$index + 1}}.
  אזור גאוגרפי:
  {{Contact.HealthGeographicArea}}
  מרכז רפואי:
  {{Contact.HealthRecruitersMedicalCenters}}
  חוקר/ת ראשי/ת:
  {{Contact.HealthRuoff}}
  סטטוס המחקר:
  {{Contact.HealthResearchStatus}}
  טלפון צוות המחקר:
  {{Contact.HealthCoordinatorPhone}}
  דוא"ל צוות המחקר:
  {{Contact.HealthCoordinatorMail}}